• Zber batérií

Milí žiaci,

tohto týždňová výzva bude v zbere batérií. Trieda, ktorá do piatku (19.4.2024) odovzdá najviac kilogramov batérií na žiaka, bude víťazná a odmenená.

• Swap kníh

Na našej škole sa prvý raz konala výmena kníh (swap). Žiaci si mohli 11. 4. vymeniť žetón, ktorý získali za prinesené knihy, za knižky podľa vlastného výberu. Snažili sme sa poukázať na fakt, že svoje knižnice môžu obohatiť aj takýmto udržateľným spôsobom. V ponuke bolo spolu 102 krásnych a zachovalých kníh. Veríme, že si táto vydarená akcia našla svojich priaznivcov a vznikne z nej každoročná tradícia.

• Exkurzia do Nitry

V utorok 9. 4. 2024 navštívili žiaci 7. ročníka Nitru, ktorá je známa ako mesto pod Zoborom. Dejepisná exkurzia, ktorej cieľom bolo upevnenie učiva o období Veľkej Moravy, mala dve zastávky: Ponitrianske múzeum a Nitriansky hrad. V Ponitrianskom múzeu absolvovali žiaci výchovno-vzdelávací program Ako sa žilo na Veľkej Morave, počas ktorého si mohli vyskúšať rozmanité činnosti a preukázať v nich svoju šikovnosť a zručnosť. Po krátkej prechádzke nás už z diaľky vítal Nitriansky hrad, ktorý všetkých fascinoval svojou majestátnosťou a architektúrou. Vďaka dobrému počasiu sme si zhora užili krásny výhľad na šíre okolie.

• SWAP kníh

SWAP (výmena) kníh pre žiakov, ktorí priniesli knižky, sa bude konať vo štvrtok 11. 4. od 12.30 do 14.15 hod. vo vestibule školy. Tešíme sa na vás.

Soňa Švihoríková a Lenka Hlinková

• Výtvarná súťaž

Aj žiaci 8. oddelenia ŠKD (3. ročníka) Bianka Kadlíčková, Stella Olšovská a Timotei Matejička sa zapojili do výtvarnej súťaže s názvom "S láskou Vincent van Gogh". Diela je možné si pozrieť v Centre voľného času.

Vychovávateľka Marianna Kozová

• Kedy zvoní