• Charakteristika a zameranie MŠ 19

• Materská škola je päťtriedna s vyučovacím jazykom slovenským. Zabezpečuje celodennú  výchovnú a vzdelávaciu starostlivosť pre deti vo veku od troch do šesť rokov a deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Štyri triedy sú umiestnené v účelovej budove. Súčasťou je aj hospodárska časť so samostatným vchodom.

Elokovaná trieda pre 5-6 ročné deti sa nachádza v budove ZŠ Atómová 1, Trnava. Tvorí ju trieda, spálňa, šatňa, sklad učebných pomôcok, umyváreň s WC. Pre stravovanie detí je vytvorený priestor v školskej jedálni ZŠ. Od septembra 2020 sa pre tieto deti varí v kuchyni ZŠ.

Školská záhrada je členitá, vysadená listnatými a ihličnatými stromami, kríkmi a trávou. Poskytuje možnosti rôznorodých činností a pohybových hier pre deti – s možnosťou loptových hier (futbalové bránky),  preliezačky na rozvíjanie obratnosti a akrobatických zručností, kolobežkovania a prirodzeného osvojovania si pravidiel cestnej premávky.